Daugiadienės OSS varžybos „Estonian Ski orienteering Tour 2014”

Gausi lietuvių jaunimo delegacija dalyvavo Estijoje vykusiose varžybose, mažo miestelio Rakverės apylinkėse sausio 31, vasario 1-2 dienomis. Sportininkai startavo dviejuose sprintuose bei paskutiniąją dieną rungtyniavo vidutinėje trasoje Moedaku žiemos sporto centre. Taip pat šių varžybų antroji ir trečioji dienos estams buvo čempionato įskaitoje.

Daugiadienės prasidėjo greitu sprintu Tapoje, tęsėsi Moedaku žiemos sporto centre

Įdomu tai, kad varžybos vyko tose pačiose vietovėse, kaip ir 2013-ųjų metų Pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas. Keletas lietuvių atstovų jose dalyvavo, tačiau teigia, kad žinoma vietovė neypatingai padėjo įgyti pranašumą trasose, orientavimosi atžvilgiu.

-Ar padėjo įgyti pranašumą trasose tai, kad vietovė jau žinoma iš JWMTBOC?

Aidas Žigilėjus: Pirmą dieną įtakos rezultatui tai nedarė, nes didžioji dalis vėžių tinklo buvo paruošta pievose, kur vėžios nieko bendro neturėjo su keliukais vasarą, antrą dieną taip pat. Trečią dieną maždaug prisiminiau vaizdus, tačiau trasoje tiesiog nebuvo laiko surišti dabartį su praeitimi. Nors ir vietovės buvo matytos, maršrutus planuoti reikėjo neatsižvelgiant į tai.

1798451_10202915342235386_1121333889_n

Jaunimo rinktiniečiai rungėsi elito grupėse

OSS jaunimo rinktinės nariai šešiolikametis Daumantas Jurgis Petrovas, septyniolikametis Aidas Žigilėjus rungėsi su pajėgiausiais estų elitininkais. Pirmąją varžybų dieną Aidas Žigilėjus iškovojo 10-ą vietą su 19:06 min rezultatu, o Daumantas Jurgis Petrovas liko 17-tas, lyderis estas Priit Randman sprintą įveikė per 15:11 min. Įveikęs techniškai bei fiziškai sudėtingą vidutinę trasą Daumantas Jurgis Petrovas iškovojo 13-ą vietą, nuo lyderio atsilikęs 6:51 min, o Aidas Žigilėjus liko 20-tas.

Jaunimo merginos elito grupėje visas tris dienas rodė gan stabilų rezultatą. Visos lietuvių rinktinietės antrąją varžybų dieną, per sprintą, parodė rezultatus, kuriuos skyrė vos keletas sekundžių. 3,4km sprinto trasą su 15KP Vaiva Laurutytė įveikė per 24:29 ir liko 10-ta elito grupėje. Kitos mūsų merginos: Jogvilė Sušinskaitė, Algirda Zaliauskaitė ir Dovilė Makselytė atitinkamai iškovojo 11, 12 ir 13-tas vietas.

EMVSO_2014_RAOK_MEDALID

S-sporto komandai atstovaujanti Gabrielė Keinaitė parodė savo puikią formą bei suminiuose rezultatuose iškovojo 2-ąją vietą moterų elito grupėje, atsilikusi nuo lyderės estės Daisy Kudre 12:16 min. Dovilė Makselytė suminiuose trijų dienų rezultatuose liko 7-ta, Algirda Zaliauskaitė 8-ta, Vaiva Laurutytė 9-ta, o Jogvilė Sušinskaitė 12-ta.

Jaunasis jaunių rinktinės narys Rokas Vaitkus taip pat iškovojo prizinę vietą savo grupėje (iki 18 metų) ir suminiuose daugiadienių rezultatuose liko antras. Taip pat, antrąją varžybų dieną, per sprintą buvo tapęs lyderiu – sprinto  trasą 3,2 km su 14KP įveikė per 17:23 min. Gajos sporto mokyklai atstovaujantis Nedas Žilovas vaikinų iki 16 metų grupėje iškovojo 3-ąją vietą.

1601327_10202915569281062_2065536144_n

Vienos svarbiausių kontrolinių varžybų prieš Pasaulio jaunimo orientavimosi slidėmis čempionatą

Kadangi dėl nepalankių žiemos sezono sąlygų teko atšaukti OSS Lietuvos taurės etapus, perkelti Lietuvos čempionatą – šios Estijoje vykusios varžybos buvo vienos iš svarbiausių kontrolinių varžybų prieš Pasaulio čempionatą, kuris vyks Estijoje vasario 18-23 dienomis.

Kaip vertini šias vienas svarbiausių kontrolinių varžybų pries Pasaulio čempionatą?

Vaiva Laurutytė: Džiaugiuosi, kad pavyko sudalyvauti šiose varžybose, nes Lietuvoje neturime galimybės startuoti OSS varžybose dėl nepalankių oro sąlygų. Gal pačios trasos vėžės ir nebuvo labai kokybiškos, tačiau žinant kokia situacija su sniegu visose Baltijos šalyse, buvau patenkinta. Varžybos buvo tikrai geros, trasos įdomios ir techniškos.

Dovilė Makselytė: Manyčiau, jog ruošėmės pakankamai ilgai ir sunkiai, bet trūko darbo su žemėlapiu. Gaila, jog dėl orientavimosi klaidų, rezultatai buvo tokie, kurie manęs netenkino. Trasos tikrai nebuvo sunkios, o vėžės tokios, jog malonu slysti.

Sekančios varžybos rinktiniečių laukia Vasario 8-9 dienomis Estijoje, Lobotkos mieste, kur vyks Polvos atviras orientavimosi sporto slidėmis čempionatas. Ten laukia sprinto distancija bei sekančią dieną – sutrumpinta ilga.